Історія бібліотеки

Хмільницька районна бібліотека для дітей була відкрита у 1936 році. На протязі становлення  бібліотечної справи працівники бібліотеки завжди шукали й знаходили шляхи до розуму та серця читача.
 У післявоєнний період  районна бібліотека для дітей та юнацтва відновила роботу в 1947 році.
З 1947 по 1955рр. бібліотеку очолювала М.І. Пришак, а з 1955 по 1991 рік – Ада Степанівна Струтинська.
В період  до 1980 років працювали справжні ентузіасти бібліотечної справи:М.С.Плужник,Т.О.Крігер,О.А.Гаврилюк,М.Я.Косань,В.П. Грицишина, В.Духневич, Р.О.Шнапер, які шукали й знаходили шляхи до розуму та серця кожного читача.
Основними формами пропаганди літератури на той час були: голосні читання, книжкові виставки, читацькі конференції і ін..
Про організаційну роботу по залученню дітей до користування послугами бібліотеки  красномовно говорять такі дані: якщо в 1960 році було 1365 читачів, яким видано 43,2 тис. прим. книг, то в 1974 р. її послугами користувались вже 2916 дітей, а книговидача становила 68,0 тис. одиниць.
На цей час у фондах книгозбірні було зібрано 25,2 тис. прим. книг. Бібліотека неодноразово нагороджувалася почесними грамотами обласного управління культури та райвідділу культури.
В 90-х р. ХХ ст. послугами бібліотеки, фонд якої складає  більше 40 тис. прим., користуються понад 3 тис. читачів. На абонементах представлені книги з усіх галузей знань, які видаються для читання додому. Працівники  бібліотеки зосередили свою увагу на допомозі дітям глибше усвідомити роль рідної  мови, культури і історії України в житті суспільства.
Надається і методично – практична допомога працівникам сільських бібліотек та шкіл, дитячих садків району та міста. Неодноразово  на базі дитячої бібліотеки проводяться обласні семінари по роботі з дітьми. В пропаганді літератури та проведенні виховної роботи з читачами активно використовуються технічні засоби.
В січні 1997 року було об’єднано районну дитячу та міську бібліотеки для юнацтва, установа отримала назву «Районна дитяча та юнацька бібліотека». Фонд її поповнився на 16 тис. прим. книг. Таке об’єднання дозволило більш раціонально використовувати єдиний бібліотечний фонд, повніше задовольнити запити читачів. Бібліотеку очолювала  в 1992 -1998рр.  З. М. Попова.
З 1998 по 2015рік  бібліотеку очолила Панаскевич Ганна Іванівна, яка до цього займала посаду завідуючої Хмільницькою міською бібліотекою для дітей та завідуючої бібліотекою для юнацтва.
Цікава та різноманітна робота бібліотеки постійно висвітлюється на сторінках районної, обласної та республіканських газет, різноманітна і  тематика цих  публікацій.
Протягом всіх цих років працював незмінний  дружний, творчий колектив бібліотекарів: Грицишина В.П., Біла Н.М., Охота О.М., Коляда Л.Г. під керівництвом Панаскевич Г.І.,  яка в 2016 році звільнилась через хворобу.
З 2016 року  виконувала обов’язки завідуючої дитячою бібліотекою  Коляда Любов Григорівна.
     В червні 2017 року  Хмільницька районна бібліотека для дітей була реорганізована. На її основі створено комунальний заклад «Хмільницька районна дитяча бібліотека». Директором на конкурсній основі було обрано Куцкір Олену Василівну.
Результати роботи  дитячої бібліотеки дозволяють з гордістю стверджувати, що творчі зусилля бібліотекарів, які працюють у КЗ «Хмільницька районна дитяча бібліотека», - а це високопрофесійний,  стабільний, творчий  колектив однодумців, - дають ростки любові дітей до книги і сприяють вихованню читаючого, а значить, здатного мислити й аналізувати, опановувати великий Всесвіт майбутнього покоління нашої держави. Всі масові заходи і події в нашій бібліотеці в повній мірі яскраво висвітлюються на блозі КЗ «Хмільницька районна дитяча бібліотека».
У 2017 році бібліотека обслуговувала 3015 читачів, які відвідали книгозбірню 18021 раз, а книговидача склала 51352 книги.
На 1 січня 2018 року книжковий фонд КЗ « Хмільницька районна дитяча бібліотека» становить 28929 примірників. Є - 2 комп’ютера, ноутбук, підключені до інтернет мережі, проектор, екран та нові дитячі меблі.
         Сьогодні  бібліотека - це дитячий культурно – освітній заклад, скарбниця знань та інформації, осередок патріотичного виховання, місце, де діти з безпекою та користю проводять свій вільний час.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар