Літературно - мистецьке об'єднання "Подільські самоцвіти"

НА ГОСТИНАХ У МИТЦЯ

ГРАЄМОСЬ. НАВЧАЄМОСЬ. ПІЗНАЄМО СВІТ


          Цикл інтелектуальних ігор продовжується. Діти уже сформували свої постійні команди. Такі заходи викликають у читача незмінний інтерес, не залишають нікого байдужим. Ніхто не може встояти перед спокусою проявити свої знання, ерудицію, "скуштувати" смак перемоги.
Їм подобається наша сприятлива атмосфера.
    Цього разу "золото" знову дісталося команді із с. Вугли та с. Думенки "Ми не ботани"; "срібло" - команді "Шашлики", "Бронза" - "Зате красуні".
    Радість від інтелектуального спілкування переповнювала переповнювала дитячі душі.


ЮНЕ СЕРЦЕ НЕ МОВЧИТЬ, 

КОЛИ СПІВА ДУША

Засідання 9

        19 жовтня в читальній залі КЗ «Хмільницька районна дитяча бібліотека» зібралися діти – члени  «Подільських самоцвітів». Тема зустрічі – «Юне серце не мовчить, коли співа душа».
      Відкрила зустріч керівник обєднання Ольга Охота: «До нас завітала осінь-чарівниця – красива, сонячна, барвиста. Закружляло у вальсі листя, позолотило все навколо, птахи відлітають у теплі краї, а ми беремося за перо. Це період особливого натхнення. Простір наповнений позитивною енергією, тому все, що ми творимо, забарвлюється в світлі, високі, мажорні відтінки, наповненні багатством думки та почуттів…».
       Діти підхопили тему осені: ділилися враженнями, подіями, презентували свої твори, від яких перехоплювало подих.
Було багато посмішок та радості.
          Певною родзинкою став виступ Почесного члена нашого об’єднання, хмільницької поетеси, виконавиці автентичного співу Віри Шурман. Таке враження, що для неї відчинилися якийсь тільки їй відомий канал Космосу.
Бесіди за чашкою чаю були наповнені атмосферою душевної теплоти.


     

Я ЗНАЮ ВСЕ ПРО УКРАЇНУ

Засідання 8 (20.08.2019)

       Інтелектуальний простір серед членів "Подільських самоцвітів" набуває все більшої зацікавленості. Тому до Дня Незалежності України вони попросили знову підготувати конкурсну програму у стилі квізу.
      Керівник об'єднання та організатор інтелектуальних ігор бібліотекар Ольга Охота запропонувала нову гру з промовистою назвою "Я знаю все про Україну".
      Неформальна атмосфера, невимушене суперництво, можливість проявити себе, цікаві завдання та спілкування - це те, що приваблює дітей проводити дозвілля не з гаджетами, а у колі друзів в КЗ "Хмільницька районна дитяча бібліотека".
   "П'єдестал пошани" виглядів таким чином:
І місце виборола команда "Ми не ботани" з с. Вугли;
ІІ місце зайняла команда наймолодших учасників - "Зате красуні" з Хмільника;
ІІІ місце - команда "Оптимісти", м. Хмільник;
ІV місце - команда "Шашлики", збірна читачів району.
      Головною нагородою для усіх були не лише смаколики, а й веселий настрій.


                                          МИ - УКРАЇНЦІ

Засідання 7

        Сьогодні  незвичайне засідання: до нас в гості завітали члени любительського клубу КЗ "Хмільницька районна бібліотека для дорослих" не лише для презентації своїх творів та ознайомлення із творчістю "Подільських самоцвітів", а й щоб прийняти участь у командній розважально-інтелектуальній грі "Ми-українці", присвяченній Дню Конституції України.
      Інтерактивність цієї ігрової програми, можливість  продемонструвати свої знання, вміння швидко зосередитись, прийняти одностайне рішення,  ближче познайомитися - це дуже зацікавило як старших, так і юних учасників гри. 
   По завершенню гри діти ще довго не відпускали своїх старших друзів.ТВОРЧІ КАНІКУЛИ - 2019

      Стартував щорічний Всеукраїнський дитячий літературний конкурс "Творчі канікули -19", який оголощує Національна бібліотека України для дітей.
   То ж сьогоднішнє наше засідання було присвячене цій темі.
Члени об'єднання ознайомилися з умовами та номінаціями конкурсу, презентували свої роботи. Запрошена член Спілки письменників України Валентина Павленко дала дітям цінні рекомендації щодо написання конкурсних творів.

КВІЗ  - ГРА РОЗУМУ

       Засідання літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти", як завжди, почалося із презентації нових творів та малюнків членів об'єднання.
       Другою частиною засідання був бібліотечний урок "Таємниці краєзнавчої картотеки", який підготувала та провела керівник обєднання О.Охота.
     Розширити свій кругозір та ерудованість, отримати нові знання, дізнатися безліч цікавинок змогли діти, ставши учасниками інтелектуальної гри "Квіз - гра розуму".      Ще довго гуртківці обмінювалися враженнями за чашкою чаю.


УЧАСТЬ В ПРЕЗЕНТАЦІЇ

       На запрошення заввідділом обслуговування КЗ "ХРБД" Марії Романівни Бабій члени літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти" Богдана Охота та Катерина Степченко прийняли участь у презентації книг хмільницької поетеси, прозаїка, журналіста, краєзнавця, учителя української мови та літератури ЗОШ №2 Анжели Веремій "Причетна долею до слова".
БУЛІГН ОЧИМА ДІТЕЙ

      Ініціаторами та організаторами чергового засідання на тему "Стоп булінг!" стали  члени літературно-мистецького об’єднання «Подільські самоцвіти » Богдана Охота та Катя Степченко. Вони поставили за мету відверто поговорити про проблему насилля й жорстокості, їх наслідки для дитини; пробудити нетерпимість до проявів агресії; розвити співчутливе ставлення до жертв насилля; продемонструвати приклади надання і отримання допомоги.
        Після розгляду  видів насилля  гуртківці поділилися на групи. Кожній з них була дана ситуація, з якої потрібно було знайти вихід і визначити, до якого виду булінгу вона належить. Діти справилися з цим завданням успішно. Найбільш активно вони обговорювали кібербулінг, як нове популярне «захоплення» серед молоді,  висували ідеї щодо покращення Інтернет-етики.
Переглянувши відеоролики, діти побачили такі всім знайомі картинки насилля, які трапляються не тільки у школі, а й у сім’ї. Вони чітко розділили поняття «добро» і «зло»: усе, що принижує людську гідність, – зло; усе, що возвеличує гідність людини, – добро.
А ще наші чарівні ведучі провели медитацію, як ефективний спосіб пізнання себе. Тому що світ навколо нас, це всього лише відзеркалення нас самих.

                                                                   
"Творчі канікули":Всеукраїнський дитячий літературний конкурс/Нац. б-ка України для дітей;уклад. Н.А.Хльобас.-Київ, 2018.- 240с.-с. 109-110.


        По закінченню Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу "Творчі канікули-2018, організованого та проведеного Національною бібліотекою України для дітей, у Києві вийшов збірник, який містить кращі роботи учасниківконкурсу. Серед них - робота нашої Іринки Тернової "Два погляди на сутність часу" - члена літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти".
Пишаємось тобою, Іринко!                Ви перемогли - ми пам'ятаємо!
       18 березня виповнилося 75 років визволення Хмільницького району від німецько-фашистських загарбників.
    День визволення, як і День Перемоги загалом, -  свято зі сльозами на очах. Це день, коли згадують усіх, причетних до тієї великої події. А переважної більшості із них, на жаль, вже немає серед живих.
      Ми ніколи не забудемо, що наше життя здобуте ціною всенародного подвигу. Тому березневе засідання об'єднання ми присвятили цій даті.
     Бібліотекар, керівник об'днання, провела бесіду про важливість цієї події, пошагово пройшлися етапами визволення сіл району, провела огляд літератури, представленої на книжковій виставці "І пам'ять про війну нам книга залишає", після чого діти ще довго читали і обговорбвали зміст книг, представлених на виставці, розповідали про своїх прадідів, які пройшли пекло цієї війни.
            Так як наше об'єднання літературно-мистецьке, то не могли ми не згадати ще однієї приємної дати: 21 березня - Всесвітній день поезії. Знайомсто із книгами, представлених на книжковій виставці "Поезія - це скарб усіх віків", надихнуло юних поетів на творчість: хто відразу взявся за перо, а хто захотів поділитися своїми доробками, Володя з с. Вугли презентував свої малюнки.


Високе небо любові

      Члени літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти" Богуслава Котецька та Богдана Охота прийняли активну участь у концертно-розважальній програмі "Високе небо любові", організованому у КЗ " Хмільницький РБК".
       Свято приурочене Дню святого Валентина.

Хай рік новий, Різдво Христове

 вам подарують дні казкові!

           Новорічно-Різдвяні свята - найсвітліші свята у повсякденному житті дитини. Тому перше засідання 2019 року літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти" ми намагалися зробити веселим і безтурботним. Підвівши підсумки нашої роботи за минулий рік та обговоривши план на наступний рік, діти колядували, щедрували, розважалися, організовували різні конкурси, спілкувалися за чашкою чаю.2018

                             НОВОРІЧНИЙ КАРНАВАЛ


      Члени об'єднання плідно працювали цілий рік, а напередодні Нового року вирішили повеселитися - організували карнавал, який закінчився, як завжди, чаюванням.Багрянець осені у водоспаді звуків.

        Так красиво назвали свою зустріч члени клубу "Читацьке коло" Хмільницької районної бібліотеки для дорослих і запросили  своїх молодших друзів, членів літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти", щоб послухати філософські роздуми Іринки Тернової "Два погляди на сутність часу", учасниці Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу "Творчі канікули - 2018", переможниці обласного туру даного конкурсу. 
       Робота Іринки дуже всім сподобалася. Художник Василь Паламарчук сказав дуже гарні слова захоплення юним талантом. Поетеса Оксана Гавура подарувала гості свій вірш, квіти та  солодкий подарунок.  Великий букет компліментів подарували Іринці і інші члени клубу.
       Багато цікавої інформації ми також почерпнули від перебування на засіданні "Читацького кола".Поетичний портрет Хмільника


    22 вересня в КЗ "Хмільницька районна дитяча бібліотека" відбулося чергове засідання літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти" "Поетичний портрет Хмільника" з нагоди святкування Дня міста.
      На засідання була запрошена Тамара Остапова, яка завітала до нас із своєю сім'єю: чоловіком, синами Антоном і маленьким Тарасиком. 
     Почалося засідання із вітань Іринці Тернові, яка вийшла переможницею  другого туру Всеукраїнського конкурсу "Творчі канікули 2018" у номінації "У кожному із нас уже живе філософ". Іра прочитала свій твір і слово надали Тамарі Василівні, яка в свій час приймала участь у різних конкурсах і стала переможницею республіканського конкурсу. Вона поділилася з дітьми спогадами про шкільні роки, порадила, про що краще писати, щоб добитися успіху.
       Потім діти читали вірші про Хмільник: свої і поетів земляків; поділилися враженнями від літніх канікул; подивилися документальний фільм "Літопис Хмільника"; ознайомилися із книжковою виставкою "Живи й процвітай, мій Хмільник, у віках", організованою в читальній залі, і, як завжди, закінчилося засідання спілкуванням за чашкою чаю.Підготовка до конкурсу.

          Члени літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти" вирішили прийняти участь у Всеукраїнському конкурсі "Творчі канікули - 18". Готувалися все літо. І ось внесенні  останні поправки. 
        З метою дізнатися  враження від написаних віршів та роздумів, відібрати кращі, конкурсоспроможні роботи, ми запросили поетесу із Кропивни Валентину Василівну Павленко, в спілкуванні з якою непомітно пройшов день.субота, 9 червня 2018 р.


Бібліотека - зона дружби!

             Одним із головних чинників, які спонукають дітей проводити дозвілля у бібліотеці, це спілкування. Тут юні читачі знаходять однодумців, обмінюються враженнями від прочитаних книг, диспутують.
       Тому і не дивно, що члени літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти" зустрілися у читальній залі "КЗ "Хмільницька районна дитяча бібліотека" саме у день Міжнародного дня друзів. 
        Сьогодні вони  презентували свої твори про дружбу, опрацювали твори даної тематики письменників-земляків , а ще - розповідали про свої досягнення за минулий період, співали, веселились.
       Усмішки, які не сходили з облич дітей, говорили про вдало проведений захід.
18 квітня 2018 р.


Єднаймося в любові до книги

           Члени літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти",  любительського клубу "Читацьке коло" на запрошення директора НВК "ЗШ І-ІІІст. - ДНЗ" с. Лозова стали учасниками літературної кав'ярні "І в серці струни ожили" з нагоди Міжнародного дня книги та авторського права. 
    Ця зустріч - це анонс дитячої творчості, обмін думками, спілкування однолітків, згуртування творчої молоді, це духовне зближення педагогів та дітей.


Поезіє! Красо моя, окрасо!

(25 березня - Всесвітній день поезії)
       Члени літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти" не могли не прийняти участь у Всеукраїнському тижні дитячого читання "Читаюча нація - думаюча нація". Тому в останній день Тижня ми організували зустріч з поетами земляками Миколою та Володимиром Зарубами.
   Зустріч відбулася в друдній теплій обстановці. Спочатку діти привітали, як завжди, іменинників, читали свої вірші, слухали безцінний виступ Миколи Панасовича, який розповів про свої перші кроки в поезії, про вміння правильно писати вірші, про вміння висловлювати свою думку, попрацював з кожним індивідуально.


Зустріч була змістовною, цікавою та корисною.

вівторок, 13 березня 2018 р.


"Подільські самоцвіти" вітають "Читацьке коло"!

                 Вже березень. Струмки довкола.
                 Прийшла весна в "Читацьке коло".
                 Воно назустріч їй робить кроки
                 І так ступає вже 5 років!

                 Сьогодні, в ювілейний час,
                 Вітають "Самоцвіти" вас!      Такими словами почали свої вітання діти, члени літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти", (керівник - бібліотекар читальної зали КЗ"Хмільницька районна бібліотека для дітей" Охота О.М.) з нагоди 5-річчя  літературно-мистецького клубу "Читацьке коло" (керівник- заввідділом обслуговування КЗ"Хмільницька районна бібліотека для дорослих" Бабій М.Р.)      Гарні слова звучали на адресу "Читацького кола" та його керівника Марії Романівни. В подарунок  старшим друзям прозвучали поетичні слова, переплетені гітарними струнами, від Іринки Круголькової.


        Традиційно в березні в КЗ "Хмільницька районна дитяча бібліотека" проводяться ряд заходів до Шевченківських Днів.
         Цьогоріч у вестибюлі бібліотеки організовано виставку дитячих малюнків " Живуть, Тарасе, поміж нас і голос твій, і пензель!".
 В читальній залі організовано книжкову виставку "України слово - народу мудрість і Шевченка заповіт" та ретро-виставку книг Великого Кобзаря. 
        Найбільше привертає увагу книга Т.Г.Шевченка "Вибрані твори" 1939 року видання.
         "Подільські самоцвіти " просто не могли не скористатися нагодою ближче познайомитися з тварчістю Генія та заглянути в найпотаємніші сторінки його життя.

В гостях у Золотої троянди"

       25 лютого, в день народження Лесі Українки, відбулася тепла гарна зустріч керівників та членів літературно-мистецьких організацій:
- Хмільницького літературно-мистецького клубу "Золота троянда" (кер. Заруба М.П.),
-  літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти", що діє при КЗ"Хмільницька районна дитяча бібліотека" (кер. Охота О.М.);
-  Вінницького літературно-мистецького об'єднання "Імпраза", що діє при Вінницькому музеї Михайла Коцюбинського (кер. Федорчук І.Ф.  Поети обмінялися своїми збірками поезій. Віктор Крупка подарував бібліотекам свою поетичну збірку "Прозорі".

Волошкові очі у моєї мови

       21 лютого - Міжнародний день рідної мови. 
          З нагоди цієї дати в КЗ "Хмільницька районна дитяча бібліотека" пройшло засідання  літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти" під назвою "Волошкові очі у моєї мови" з метою донести до дітей-читачів інформацію про заснування Міжнародного дня рідної мови; виховання любові та поваги до неї; бажання  вивчати, досконало знати та писати українською.
   Діти , як завжди, читали свої вірші, написані про рідну мову; вірші українських класиків, ознайомилися їз переглядом літератури "Волошкові очі у моєї мови", згадували прислів'я про українську мову, співали українських пісень, а ще просто пишалися своєю дзвінкою та мелодійною, прекрасною і сильною рідною мовою.
        
Хмільницькі дивоцвіти
     В КЗ "Хмільницька районна дитяча бібліотека" відбувся гарний захід:
- звіт керівника  літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти" Охоти О.М. перед батьками за пророблений період;
- слайд-презентація роботи об'єднання;
- презентація збірника "Хмільницькі дивоцвіти", який є результатом плідної роботи дітей на протязі минулого року.
   Члени об'днання презентували свої вірші та пісні.
      Гарні слова про роботу об'єднання сказали методист КЗ "Хмільницький РБК" Гавура О.П. та завідувачка КЗ "Хмільницька РБД" Бабій М.Р.

     В Почесні члени  літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти" діти прийняли О.Гавуру та В.Шурман, старших колег по перу, які допомогли юним талантам зробити перший крок у чарівний світ поезії.
      Директор  КЗ "Хмільницька районна дитяча бібліотека" О.Куцкір вручила членам об'єднання грамоти та подяки.


            Свято закінчилося.Поетичного слова вистачило на всіх. Присутні щиро дякували дітям за чудові вірші, висловили надію на нову зустріч і знайомство з новими творами.
2017 рік


Прикрасимо ялинку добрими справами!

         В КЗ "Хмільницька районна дитяча бібліотека" продовжується акція "Прикрасимо ялинку добрими справами!".
    Всі діти-користувачі бібліотеки мають змогу на яскравому кольоровому кружечку написати добрі справи, які вони зробили на протязі року, і прикрасити цим кружечком ялиночку, тобто - добрими справами. 
   Повірте, ця проста, на перший погляд, акція заставляє дітей задуматись... і зробити відповідні висновки.
       А вам, дорослі, це під силу?

середа, 27 грудня 2017 р.


Ялинка руками дітей!

       На дверях читальної зали члени літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти"  розмістили прекрасну ялинку із салфеток, виготовлену ними під час години дитячої творчості "Зробимо ялинку своїми руками". 
   І не тільки ялинку, а й іграшки та гірлянди  діти виготовили у жанрі паперопластики. 
      Ці дитячі творіння піднімають настрій і відводять від сумних думок.
   вівторок, 26 грудня 2017 р.

3D сніжинки своїми руками

                Творчість і фантазію проявляють діти під час майстер-класів. Їх нові ідеї та бажання виготовити щось своїми руками приємно дивують нас.
              Втілити своє бажання поділитися із однолітками вмінням власноруч виготовляти 3D сніжинки змогла член літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти" Богуслава Котецька на організованому нею майстер-класі в дитячій бібліотеці.
Новорічний карнавал

        В читальній залі КЗ "Хмільницька районна дитяча бібліотека" відбулося гарне веселе розважально-ігрове свято "Йде до нас в святковий зал Новорічний карнавал" за участю членів літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти". 
      Ігри, конкурси, театралізовані сценки, пісні, танці зробили свято гарним і веселим. Чудовий настрій вивів дітей за межі бібліотеки. Вони вийшли у вестибюль будинку культури та до міської ялинки, де малюки мали змогу сфотографуватися та погратися з казковими героями.


четвер, 14 грудня 2017 р.

Лірика моєї душі...

        Естетичне виховання дітей-користувачів - один із напрямків роботи Хмільницької районної дитячої бібліотеки.
      В нашій бібліотеці кожна дитина має змогу розкрити свої творчі здібності, реалізувати потаємні задуми щодо проби сил у літературній творчості, в мистецтві, розширити світ своїх захоплень на засіданнях літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти".
        Чергове засідання об'єднання пройшло під назвою "Пісня - поклик душі моєї", мета якого - викликати у дітей бажання проявити свої таланти. І нам це вдалося. 

Поезія - це завжди неповторність...

      В КЗ "Хмільницька районна дитяча бібліотека" відбулася зустріч членів літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти" з хмільницькими поетами Людмилою Степановою та Вірою Шурман. 
       Зустріч відбулася в теплій дружній атмосфері.  Людмила Іванівна презентувала свою збірку поезій "Це ще осінь", а Віра Іванівна познайомила присутніх з поезією члена НСПУ Лідії Новикової. Діти читали  свої вірші та співали пісень на власні слова та музику.
       Людмила Степанова подарувала кожному маленький мобільний блокнотик, щоб ми могли завжди мати його біля себе і записувати мудрі думки, які будуть з'являтися так несподівано, з подальшим використанням їх у своїй творчості. 
     А ще Людмила Іванівна провела майстер-клас по написанню віршів, після чого запрошенні з кожним членом об'єдання працювали індивідуально, редагували їх вірші.
   На знак подяки діти подарували поеткам квіти. Але найбільшою нагородою для них були вірші, написані дітьми експронтом під впливом вражень від зустрічі.


середа, 27 вересня 2017 р.


Юні славлять Хмільник

          До 655-ої річниці Хмільника члени літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти" провели конкурс на кращий поетичний твір про Хмільник. 
Переможницею стала Маша Скрипник.Хмільник - мала батьківщина моя,
Слово рідне в небо лине співом солов’я.
Він красивий і квітучий, милий серцю чарівник,
Радо гостей зустрічає, усім хворим рятівник.
Чому такий рідний? Чому він мій,
Місто дитинства і місто мрій?
Це, може, тому, що я ще мала
І в інших краях іще не була?
Погоджусь: багато чого ще не знаю
Та Буг і Хмільник усім серцем кохаю.

Я знаю одне:
Як мами ріднішої в світі немає,
Отак Батьківщини, що нас окриляє.вівторок, 26 вересня 2017 р.


Вітання шлють "Подільські самоцвіти"

    Сьогодні в Хмільнику веселе свято,
    Друзів щирих тут зібралося багато:
    І дорослі, й молодь, і,звичайно, діти!
    Вам вітання шлють "Подільські самоцвіти"!

  Багато цвіту є довкола,
  А ми вітаємо "Читацьке коло"...

Будьте ви здорові, радісні й багаті!
Хай достаток буде завжди в вашій хаті!
Хай в "Читацьке коло" ходять чемні люди!
А добро і слава линуть звідусюди!

Хай Хмільник буяє тільки в квітах,
Хай дорослі дружать і маленькі діти!
Хай "Читацьке коло" і "Подільські самоцвіти"
Стануть друзями найкращими у світі!

       Такими словами діти, члени літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти", який діє при КЗ "Хмільницька районна дитяча бібліотека" привітали своїх старших колег із клубу "Читацьке коло" КЗ "Хмільницька районна бібліотека для дорослих", які запросили їх на об'єднане засідання "Бібліотека - територія єдності"  з нагоди святкуваня Дня міста та Всеукраїнського Дня бібліотек .
      Діти гарно підготувалися до зустрічі з дорослими колегами: привітали "Читацьке коло" та бібліотекарів, співали, танцювали, дикламували свої вірші. 
     Після презентації свого об'єднання діти уважно слухали виступи старших друзів.
     Людмила Степанова подарувала дитячій бібліотеці свою нову збірку поезій "Це ще осінь", за що ми їй щиро вдячні.
    Такі зустрічі, безумовно, дуже корисні як для дітей, так і для дорослих. Діти показали себе, послухали мудре слово старших наставників. Ну а дорослі змогли насолодитись дитячою неперевершеністю та переконалися, що їм росте надійна зміна.
    Ми дякуємо працівникам бібліотеки для дорослих за запрошення!


четвер, 7 вересня 2017 р.


9 вересня - День фізичної культури і спорту України.

       «О, спорт! Несеш ти радість, щастя й мир».  Під таким девізом пройшла зустріч дітей-читачів у КЗ «Хмільницька районна бібліотека для дітей».


     

      Це свято організували члени літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти". Вони розуміють, як негативно впливає на їхній організм сидіння за компютером чи телефоном. Вони розуміють важливість фізичних навантажень, під час яких розвивається не тільки тіло, а й розумові здібності.


      Веселі та щасливі, діти показували, що вони можуть та вміють; ділились один з одним вмінням, навиками, технікою виконання.     Дивишся і проймаєшся гордістю з наших дітей.

Тонка струна на арфі України...

    З метою вшанування пам'яті та популяризації творчості нашої юної землячки Олександри Бурбело, яка навіки залишилася п'ятнадцятилітньою, в КЗ"Хмільницька районна бібліотека для дітей", з нагоди святкування 26-ої річниці незалежності України, відбулася презентація книги "Любіть Україну".
       Членам літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти" провели бібліографічний огляд літератури біля книжкової викладки "Тонка струна на арфі України", познайомили з біографією Саші, діти озвучили її вірші, Іра Круголькова заспівала пісню юної поетеси "Берізка в платті із парчі".
    Після перегляду відеоролика, в якому юна поетеса читає свій вірш "Іван Сірко та Нікопольщина", написаний для конкурсу "Край п'яти Січей", учасники заходу ще довго не покидали стін бібліотеки. Враження від побаченого і почутого переповняли юні душі.

Ми юний цвіт твій, Україно!

       В КЗ "Хмільницька районна бібліотека для дітей" пройшло чергове засідання літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти" "Ми юний цвіт твій, Україно!", присвячене 26-ій річниці Незалежності України. 
   Як завжди, засідання почалося із обговорення теми зібрання, привітання іменинників, ознайомлення з новими надходженнями.
   Після цього діти читали свої  вірші, оповідання, казки про Україну, співали караоке українські пісні, грали ігри, веселились.
"У дитячих віршах відкриваю себе" (Г.Чубач)


       Привітати  відому українську поетесу, нашу землячку Ганну Чубач  прийшли  члени літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти" Богуслава Котецька та Іра Тернова, які читали свої улюбленні дитячі вірші поетки та ділилися враженням від прочитаного.        Директор КЗ"Хмільницька районна дитяча бібліотека" Олена Куцкір подарувала Ганні Танасівні квіти з побажаннями здоров'я та подальших  творчих успіхів.                                 Творча зустріч "Горнуся до вічного слова" з талановитою землячкою відбулося в КЗ "Хмільницька районна бібліотека для дорослих".


 Читаємо під відкритим небом


        За час літніх канікул Хмільницька районна дитяча бібліотека розширила свій простір. Працівники книгозбірні неодноразово  виходили до своїх читачів (і не тільки) в парк, на дитячі майданчики, на річку, в дитячі садочки, в двори.
   Бо ж що може бути краще чудового літнього дня, ніж посидіти з цікавою книжкою на свіжому повітрі? Найцікавіші книги з бібліотечного фонду, періодичні видання переміщалися зі своїх полиць на лавочки. Таке читання додає дітям гарного настрою, налаштовує на добро, на спілкування, розширює дитячий кругозір.
    А в бібліотеки з'явилося багато нових друзів-читачів.

Древній Хмільник

      Літо. Море. Село. Табори відпочинку. Ось фактори, які пояснюють  явку на чергове засідання малої кількості членів літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти" на запланований краєзнавчий день "Древній Хмільник літами й серцем завжди молодий".
      Але, як говорить прислів'я, "Нас мало, але ми в тільняшках". Порадившись з дітьми, ми вирішили провести заплановані заходи в повному обсязі. А чому б і ні?


Презентація книжкової виставки "О краю мій, моя колиско..."


                 Бібліоквест "Сторінками історії Хмільника"Дивимось по-новому на пам'ятники Хмільника.                      Екскурсія до краєзнавчого музею.


Країна Дитинства, країна Добра


      Уже стало традицією в Хмільницькій районній бібліотеці для дітей проводити масові заходи з дітьми міста та району.
       Учасниками розважального театралізованого свята "Країна Дитинства, країна Добра", присвяченому Міжнародному дню захисту дітей, зібралися читачі Голодьківської, Широкогребельської, Куманівської сільських бібліотек.
        Гостями свята були вихованці дитячого садочка  №1 групи "Ромашка" та "Соняшник" (вих. Т.В.Вуйко, О.В.Іщук).
        Особливі гості - особливе свято. Ми поєднали роботу лялькового театру та літературно - мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти", члени якого мали змогу продемонструвати свої таланти: вокальний, танцювальний, ораторський, театральний.
       

Засновники слов'янської азбуки - Кирило і Мифодій!

  24 травня - День слов'янської писемності і культури. До цієї дати в читальній залі Хмільницької районної дитячої бібліотеки з членами літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти" пройшла година інформації "Засновники слов'янської азбуки - Кирило і Мифодій!". 
        Із презентованої книжкової виставки "Кирило і Мифодій - слов'янські вчителі та просвітителі" діти дізналися про просвітителів Кирила і Мифодія, історію виникнення слов'янської азбуки. 
         Але особливо сподобалося юним читачам писати пером і чорнилом.
Без сім'ї немає щастя на землі


     На чергове засідання   літературно - мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти" діти зібралися з нагоди Міжнародного дня родини.  
      Зустріч пройшла в затишній родинній обстановці. Діти розповідали про своїх батьків, братиків, сестричок; про смішні історії із сімейного архіву; читали свої вірші про рідних. 
      Такі зустрічі дають можливість дітям поближче познайомитися,  зрозуміти один з одного і ще більше подружитися.О, писанко! 

Ти символ України, любові й миру оберіг!

         Вже стало доброю традицією у Хмільницькій райбібліотеці для дітей в передпасхальні дні проводити майстер-класи з писанкарства. Цьогоріч доторкнутися до стародавнього звичаю писати писанки мали змогу члени літературно-мистецькогооб'єднання «Подільські самоцвіти». Присутні з великим інтересом слухали розповідь бібліотекарів про походження цього звичаю в Україні, символіку знаків і малюнків, значення кольорів, про орнаменти, характерні на Поділлі. Діти зрозуміли важливість збереження знаків як послання від наших предків, їхнього бачення світу.

         Після теорії перейшли до практики. Працювали згідно традиційної методики з допомогою воску та фарб. 
     І трапилося диво! Навіть у тих, хто вперше тримав в руках писачок, вийшли пречудові писанки. Адже найголовніше при створенні писанки – передати через символи тепло свого серця та внутрішню гармонію.


І, як завжди, потрудилися - відпочиваємо!


1 квітня - День гумору.

    На веселу карусель "Хочете жити на втіху - частіше звеселяйтесь від сміху!" в Хмільницьку райбібліотеку для дітей завітали члени літературно - мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти".
      Дійство відбувалося біля презентованої книжкової викладки "Хай звучить веселий сміх, щоб гарний настрій був у всіх!", на якій представлена література українських гумористів, в тому числі і  наших краян: Анатолія Гарматюка та Євгена Козюка.
      Діти веселились, співали, розігрували сценки, читали свої вірші, написані до цього свята.
    Ось один з них, написаний Ірою Кругольковою (12 років).

Перше квітня

Розіграти я вирішила маму.
Перше квітня. Витівку тре вдалу...
Надумала я солі в чай додати.
Мама скуштувала та й давай плювати,
Бігає по хаті моя весела мати,
Вона шукає воду, щоб смак цей подолати.вівторок, 21 березня 2017 р.


Від серця поета - до нашого серця!

         Всеукраїнський тиждень дитячого читання - це найбільше читацьке свято року, свято бібліотеки і читачів, письменників і видавців. Це свято тих, хто пише книги і хто їх читає.  Стартував Всеукраїнський тиждень дитячого читання в Хмільницькій районній бібліотеці для дітей "Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає!". 
        На зустріч-знайомство з поетами хмільницького краю, авторів збірки "Я кораблик намалюю" завітали Уляна Нестерівна та Віра Шурман, які подарували дітям-читачам незабутні хвилини поетичного слова та чарівної пісні.     Гуртківці "Подільських самоцвітів" вдячні Уляні Несторівні та Вірі Іванівні за те, що вони відредагували їхні перші віршики та дали майстер-клас із їх  написання.

                    Незабутній день визволення

         18 березня - визволення Хмільника від німецько-фашистських загарбників. До цієї дати в Хмільницькій райбібліотеці для дітей організували книжкову експозицію "Незабутній день визволення" та провели героїчну сторінку "Звільнившись від фашистської неволі, розквітло наше місто назавжди".                                Ніні Гнатюк - 70
           18 березня виповнилося 70 років відомої української поетеси, нашої землячки Ніни Гнатюк, нагородженої орденами "За заслуги" ІІІ і ІІ ступеніва, літературними преміями ім. М.Трублаїні, М. Островського, Д.Нитченка, П. Тичини, М. Коцюбинського, Т.Мельничука. У 2014 році вона удостоєна найвищої нагороди нашої області - відзнаки "За заслуги перед Вінниччиною".
         З нагоди цієї дати в Хмільницькій райбібліотеці для дітей відбулося засідання літературно-мистецького об'єднання "Подільські самоцвіти" "І хоч буває непроглядно гірко...".
З Шевченком у серці

           Одне із занять об'єднання "Подільські самоцвіти" ми присвятили генію українського народу, великому патріоту України, її Пророку - Тарасу Шевченку.
        Спостерігаючи за дітьми, з якою гордістю вони читають "Кобзаря" та свої вірші про Шевченка, як артистично намагаються грати сценки по творах Шевченка, як уважно слухають його поезію, ще і ще раз переконуєшся: наші діти - достойні нащадки великого співця України!

Принесу тобі , мамо, всі квіти землі!

        Найголовніша поезія весни - свято 8 березня, свято наших сестричок, матусь, бабусь та взагалі всіх жінок. 
      Члени літературно-мистецького об'єднання організували гарне літературно-музичне свято "Принесу тобі, мамо, всі квіти землі". Розпочалося свято з традиційних вітань, дальше - пісні, танці, вірші.     

                   Подільські самоцвіти

        В Хмільницькій райбібліотеці для дітей в новому складі продовжив свою роботу літературно - мистецький гурток "Подільські самоцвіти". 
       Його мета - створення умов для розкриття й реалізації духовного і творчого потенціалу у дітей-читачів; розвитку літературознавчих та літературо-поетичних, естечичних знань та смаків; формування прагнення більше знати; популяризації кних українських дитячих письменників; змістовного і цікавого дозвілля дітей.
       Заняття гуртка відбулося 25 лютого - у день народження Лесі Українки. 
        Тема заняття: "...Палкими блискавицями, мечами хотіла б я вас виховать, слова...".
        Дітей ознайомили з біографією великої поетеси, провели бібліографічний огляд літератури з однойменною назвою.
       Запрошена поетка Оксана Гавура читала свої вірші, редагувала вірші членів гуртка, співали пісні на слова Лесі Українки.
        Спілкування продовжили за чашкою чаю.
Немає коментарів:

Дописати коментар