пʼятниця, 25 січня 2013 р.

"Та прийшли до тебе три празники в гості"

           Минають роки, десятиліття, століття, а Різдво Христове залишається найрадіснішим святом всіх людей, а насамперед дітей. Як його святкували в давнину наші предки, ми розповіли під час поетично - різдвяної скрині "Та прийшли до тебе три празники в гості". Адже скриня - це цілий комплекс заходів, присвячених святкуванню Різдва Христового.

           Перший захід під назвою: "А перший же празник - то Різдво Христове", проведений із учнями 3-х класів. Бібліотекар читальної зали Охота О.М., яка виконала роль бабусі, розповіла дітям історію святкування Різдва, звичаї та обряди наших предків, відповідала на запитання дітей, які в свою чергу у формі музично - поетичної композиції мали можливість розкрити свої  таланти та знання різдвяних звичаїв та обрядів - читали різдвяну поезію, колядували, представляли свої новорічні листівки, які виготовляли власноруч, бо саме учні 3-х класів були найактивнішими учасниками в творчому конкурсі на виготовлення новорічної Різдвяної  фантазії".
      З учнями 5-х класів бібліотекар Біла Н.М. підготувала і провела усний журнал: "А другий же празник - Василя Святого", який теж наповнював нашу поетично-різдвяну скриню. На протязі свята діти листали журнал, всі сторінки якого були повністю заповнені:
     1 сторінка: "Україна святкує" (розповіді дітей про те, як вони з батьками святкували, читання віршів).
     2 сторінка: "Святкуємо - меланкуємо" - бібліотекар розповіла дітям з історії святкування Меланки.
     3 сторінка журналу "Сію, сію, посіваю..." була присвячена святкуванню Нового року за старим стилем.
       З учнями 4-х класів бібліотекар Коляда Л.Г. розкрила тему: "А третій же празник - Святе Водохреща", на якому діти читали вірші поетів про Хрещення нашого Спасителя, і розказували, що вони знають про цей знаковий день, що прийшов до нас із сивої давнини. Після святкування всі пішли на освячення води, яку провели на березі Південого Бугу настоятелі храмів міста.
       Діти відчули, що святкування цих Різдвяних свят - то голос наших предків, що знову й знову відроджується в душах людей, а особливо в юних душах.   

Немає коментарів:

Дописати коментар